Ana içeriğe atla

İkinci El Kartpostallar


  İzmir'de ikinci el kitap aldığım belli yerler var. Ama 2. el kartpostalı sadece bir yerde gördüm. Kıbrıs şehitlerinin yan sokaklarından birindeki Ege Kitap ve Plak'tan bugüne dek pek çok kart aldım. Dün de uzun zamandır buraya uğramadığımı fark edip 4 tane kartpostal aldım.
  Hemen adresini de vereyim kitapçının, İzmir'e yolunuz düşerse mutlaka uğrayınız. Eski zaman kitapçılarını anımsatan dekoru ve plaklarıyla çok güzel bir yer.

Mahmut Esat Bozkurt Cad. No: 9 Alsancak/İzmirÖnceden 50 kuruştu kartpostallar ama dün gittiğimde 1 lira yapmışlardı. İzmir'de ilginç kartpostallar bulmak zor ve fiyatları da biraz fazla bence. Umarım daha fazla kişi postcrossinge katılır ve kart gönderme alışkanlığı kazanır. Böylece biz de daha çeşitli kartlar edinebiliriz.
İyi haftasonları!


Sonradan gelen düzeltme diyip İzmir'de 2. el kartpostal satan daha pek çok yer gördüğümü belirteyim :)

Yorumlar

 1. Cok güzeller. Cok güzel yerlere giderler insallah :)

  YanıtlayınSil
 2. Bu ikinci el kartpostallardan bir arkadaşım hediye ediyor görüştüğümüzde, hoş bir hediye :)

  YanıtlayınSil
 3. İzmir'de sıradan manzara kartpostalları ve Atatürk kartpostalları dışında bulamıyorum ne yazık ki. Ben de postcrossing sitesine üye oldum ve şimdi kartpostal bulamıyorum.
  Bildiğiniz kartpostal satan yerler varsa başka, paylaşırsanız çok memnun olurum şahsen :) Bu yere de en kısa zamanda gideceğim inşallah. Teşekkürler yazı için :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çankaya'da Uğur dersanesinin karşısında kırtasiyeden epey İzmir kartpostalları almıştım bir vakit. Yine müzelerde güzel kartlar olabiliyor. Özellikle Efes'e yolunuz düşerse orada pek çok kartpostal var. Genel olarak biraz kırtasiye araştırmak önemli. Konak metrodan Asansör'e doğru yürünen yolda da epey güzel kartlar gördüğümü hatırlıyorum ama almadım.

   Sil

Yorum Gönderme

Yorum yaptığınız için teşekkür ederim...

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hayatıma Yön Veren 10 Kitap

Geçen sene böyle bir yazı okumuştum, o günden beri düşünüyorum hayatıma yön veren 10 kitap nedir diye. En çok beğendiğiniz kitapları belirlemek kolaydır ama bir kitap okuduktan sonra bazı kararlarınızı sorgulamak bazılarını değiştirmek ise o kitabın hayatınıza etki ettiğini gösterir. Yani bir kitabı beğenmekle bir kitabın size kendinizi sorgulatması ayrı şeylerdir. Ben "bir kitap okudum hayatım değişti" demiyorum ama "bir kitap okudum ve kararlarım değişti" dediğim 10 kitabı sıralayacağım.Budapeşte Notları

Uzun bir aradan sonra yeniden merhabalar...
2019 Aralık ayının ikinci haftasında gerçekleştirmiş olduğumuz Budapeşte gezimizi anlatarak buraya gitmeyi düşününlere fikir vermek istedim. Budapeşte'ye bir bilet aldıysanız tebrik ederim, güzel seçim. Henüz karar aşamasındaysanız çok düşünmeyin derim :)
Ben Christmas etkinliklerini çok seviyorum ve Orta Avrupa'yı Noel pazarlarının kurulduğu ışıl ışıl aydınlatmalarıyla hep görmek istemiştim. Bu nedenle çok güzel tarihlerde bu şehri dolaşmış olduk.
Yolculuğumuzu Sabiha Gökçen Havalimanından yaklaşık iki saatlik bir uçuşla Pegasus ile gerçekleştirdik. Otel rezervasyonumuzu yaklaşık üç ay önceden Booking aracılığı ile yaptık. Biliyorsunuz Budapeşte'de para birimi Forint ve havalimanında çok fazla kur farkı var. Biz havalimanından otele ulaşım için toplu taşıma tercih ettik ve bilet almak istediğimizde Euro kabul etmediler, bu nedenle üzülerek de olsa Havalimanından 20euro değiştirdik. 100 E ile havalimanından kalacağımız otele kada…